Oddziału Neurologiczny i Udarowy

O ODDZIALE

Oddział Neurologiczny w Przeworsku powstał w 1975 roku. Początkowo funkcjonował w starym budynku na ul. Kasztanowej, ale w 1998 roku został przeniesiony do głównego budynku szpitala. Twórcą oraz wieloletnim Ordynatorem Oddziału był dr Wacław Wilczyński. Współtwórcą oddziału i założycielem pierwszej pracowni elektroencefalografii była dr Danuta Jahura – Szpejankowaka.
Obecnie funkcjonuje 16 łóżkowy Oddział Neurologiczny oraz 16- łóżkowy Oddział Udarowy.
W diagnostyce pacjentów pomagają istniejące przy Oddziale pracownie: elektroencefalografii, elektromiografii oraz sonografii. Oddział jest wyposażony w 8 stanowisk do monitorowania funkcji życiowych chorych, w łóżka rehabilitacyjne z materacami pneumatycznymi i przeciwodleżynowymi. Dział fizjoterapii wyposażony jest w sprzęt do wspomagania rehabilitacji ruchowej i do fizykoterapii.
Od 2009 r. w Oddziale stosowane jest leczenie trombolityczne udarów niedokrwiennych mózgu. Pacjenci wymagający leczenia trombektomią mechaniczną kierowani są do Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu w Rzeszowie.
Oddział Neurologiczny i Udarowy od 2017 roku znajduje się w gronie najlepszych ośrodków leczenia udarów mózgu. Kilkakrotnie otrzymał złoty, platynowy a także diamentowy certyfikat inicjatywy Angels – Międzynarodowego Projektu Europejskiego Towarzystwa Udarowego.
W Oddziale pracuje doświadczona, stale podnosząca swoje kwalifikacje kadra lekarska, pielęgniarska, fizjoterapeuci, psycholog, logopeda oraz pomoce pielęgniarskie. Pracownicy Oddziału aktywnie uczestniczą w krajowych i międzynarodowych konferencjach i szkoleniach naukowych.

KONTAKT

Telefony:

Kierownik Oddziału –  16 649 16 85

Gabinet Lekarski- 16 649 16 40

Dyżurka Pielęgniarek – 16 649 16 74

Sala Udarowa – 16 649 16 48

Fizykoterapia – 16 649 16 98

E-mail:
neur@spzoz-przeworsk.pl

Lokalizacja: IV piętro

KIEROWNIK ODDZIAŁU

dr n. med. Anna Kozak-Sykała
lekarz specjalista

PIELĘGNIARKA ODDZIAŁOWA

mgr Jolanta Kaszuba

PERSONEL ODDZIAŁU

dr n med. Kinga Kozak
specjalista neurolog
zastępca Kierownika Oddziału
lek. Kamil Pączek
specjalista neurolog
lek. Natalia Wlazło – Szymańska
specjalista neurolog
lek. Dominika Dziedzic
lekarz rezydent
mgr Anna Kotlińska
psycholog
mgr Edyta Dziubek
Logopeda
mgr Maria Markowska
logopeda

REJESTRACJA OGÓLNA

TEL: 459 595 505 | E-MAIL: rejestracja@spzoz-przeworsk.pl

lub ONLINE przez  Podkarpacki system informacji medycznej