Pracownia Endoskopii

Diagnostyka endoskopowa górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego przeprowadzana jest na wysoko specjalistycznym wideo sprzęcie, sterylizowanym zgodnie z najnowszymi wymogami.

Wykonujemy gastroskopię i kolonoskopię . Pobieramy wycinki do badań histopatologicznych, przeprowadzamy testy na Helicobacter Pylori, tamowanie krwawienia z górnego odcinka p/pokarmowego dodatkowo wykonujemy zabieg -m.in. polipectomii-wycięcie polipów.

PRZYGOTOWANIE DO GASTROSKOPII

W dniu badania pacjent pozostaje na czczo,(nie jeść, nie pić, nie palić tytoniu, nie żuć gumy), na dzień przed badaniem do 17.00 spożywamy ostatni posiłek, później można tylko pić. Leki na żołądek powinny być odstawione 14 dni przed badaniem, leki obniżające krzepliwość krwi na kilka dni, w dniu badania nie zażywamy  leków cukrzycowych.

PRZYGOTOWANIE DO KOLONOSKOPII

Na kilka dni przed badaniem należy przestać przyjmować leki rozrzedzające krew. Decyzja o długości przerwy w leczeniu i stosowaniu ewentualnego leczenia pomostowego należy do lekarza kierującego.

Na tydzień przed badaniem należy przestać jeść: ziarna na pieczywie i w pieczywie, muslli,  mak, buraczki, kasze, kapustę, owoce pestkowe( winogrono, kiwi),warzywa strączkowe, nie pić kawy sypanej.  Przed badaniem zażyć lekarstwa brane na stałe. Dla większego komfortu pacjentów wykonujemy badanie w znieczuleniu ogólnym.

Pracownia endoskopii nie wykonuje ambulatoryjnie badań kolonoskopi.

LOKALIZACJA

Parter obok Działu Diagnostyki Obrazowej

KONTAKT

Aby zarejestrować się na badanie prosimy o  kontakt telefoniczny pod numer telefonu

16 649 16 87 codziennie od poniedziałku – piątku w godzinach od 12.00-14.00

KIEROWNIK PRACOWNI ENDOSKOPII

lek. Marek Kot
specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog

REJESTRACJA

TEL: 16 649 16 87 | E-MAIL: rejestracja@spzoz-przeworsk.pl

lub ONLINE przez Podkarpacki system informacji medycznej