Pracownia Endoskopii

Diagnostyka endoskopowa górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego przeprowadzana jest na wysoko specjalistycznym wideo sprzęcie, sterylizowanym zgodnie z najnowszymi wymogami.

Wykonujemy gastroskopię ambulatoryjnie. Pobieramy wycinki do badań histopatologicznych, przeprowadzamy testy na Helicobacter Pylori, tamowanie krwawienia z górnego odcinka p/pokarmowego dodatkowo wykonujemy zabieg -m.in. polipectomii-wycięcie polipów.

PRZYGOTOWANIE DO GASTROSKOPII

W dniu badania pacjent pozostaje na czczo,(nie jeść, nie pić, nie palić tytoniu, nie żuć gumy), na dzień przed badaniem do 17.00 spożywamy ostatni posiłek, później można tylko pić. Leki na żołądek powinny być odstawione 14 dni przed badaniem, leki obniżające krzepliwość krwi na kilka dni, w dniu badania nie zażywamy  leków cukrzycowych.

Pracownia endoskopii nie wykonuje ambulatoryjnie badań KOLONOSPOPII.

LOKALIZACJA

Parter obok Działu Diagnostyki Obrazowej

KIEROWNIK PRACOWNI ENDOSKOPII

lek. Marek Kot
specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog

REJESTRACJA

Rejestrację do Pracowni Endoskopii na badanie – gastroskopia prowadzi Punkt Obsługi Pacjenta w godzinach pracy rejestracji ogólnej.

TEL: 459 595 505  E-MAIL: rejestracja@spzoz-przeworsk.pl

W sprawie wyników badań histopatologicznych kontakt bezpośrednio z Pracownią Endoskopową 16 649 16 87 od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 15:00.