Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Chruściela ps. „Monter” w Gniewczynie Łańcuckiej wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Epilepsji i zorganizowała „Lawendowy Dzień”.

Dyrektor naszego szpitala Grzegorz Jedynak i ordynator neurologii dr Anna Kozak-Sykała reprezentowali Nasz Szpital. Jako partner tego wydarzenia nie mogło Nas tam zabraknąć!

Pani doktor Anna Kozak-Sykała wygłosiła okolicznościową prelekcję i przekazała cenne informacje na temat choroby i wskazówki dotyczące pierwszej pomocy w przypadku ataku padaczki.

Czynnie wzięliśmy udział w warsztatach, podczas, których wykonaliśmy lawendowe woreczki i lawendową sól do kąpieli. A całe spotkanie tanecznym debiutem umilili najmłodsi uczniowie.

Dziękujemy za wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia władzom gminy na czele z Wójtem Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch oraz przedstawicielowi władz województwa Anna Huk. Nie mogło również zabraknąć słowa od Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana który przekazał okolicznościowy list. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję całej Szkole na czele z Panią dyrektor – Jadwigą Gwóźdź.